Chybová zpráva

The imagesloaded library was not found! Please following the instructions from the README.txt to get the plugin.

Tři Kapitáni

Anotace:

Tak jako všechny cesty mají svůj konec, padla i poslední klapka u domovských seriálů kapitána Kirka, Picarda a Siska. Jaký však bude jejich další osud? A co jejich nástupci na obrazovkách, osvědčí se? Přijďte se podívat a zjistit, zda pro vysloužilé kapitány je vesmír stále dost nekonečný…

Ze zákulisí:

První verze scénáře spatřila světlo světa zhruba v Červnu 2012, tedy krátce po repríze Noci na Enterprise. Jelikož jsme si potřebovali odpočinout a v létě se děly ještě další projekty, zůstal několik měsíců odložen.

Na podzim se soubor sešel a rozhodli jsme se secvičit Tři Kapitány na Starcon 2013. Práce nás čekala spousta, jelikož scénicky se jednalo o zatím nejnáročnější hru. Problém byl i ve vyváženosti rolí, jelikož stejně jako předloha se vše točí kolem tří hlavních hrdinů, jejichž představitelé se tedy museli naučit nemalé množství textu. Dalším komplikujícím faktorem je "genderová" nevyrovnanost předlohy, která způsobila, že kol kolem zůstala jen jedna ženská role. Aby si krásnější část souboru alespoň trochu zahrála, ze všech kouzelných skřítků se staly skřítčice.

Zkoušení a výroba nemalého množství rekvizit probíhalo od Ledna do Března. Samotná premiéra pak nastala 5.4.2013 na Starconu. Dopadla podle nás úspěšně, za což patří kromě herců a diváků, kteří vytvořili atmosféru, velký dík Rasťovi, našemu rekvizitáři, který se staral o veškeré zvláštní "kouzelné" efekty. Zvládl je na jedničku a dokázal, že mu označení Q Power opravdu patří.

Záznam - ke stažení:
Upoutávka:
Režie:
Scénář:
Herci:
Kapitán James T. Kirk
Kapitán Jean Luc Picard
Kapitán Benjamin Sisko
Kapitán Kathryn Janeway
Komandér Chakotay
Holodoktor
B'Elanna Torres
Kapitán Archer
Spock/Sulu/Praporčík
Farmář/Praporčík
Scénárista
Ostatní:
Rekvizitář - Q Power
Autoři předlohy:
  • Scénář
    Zdeněk Svěrák, Oldřich Lipský
  • Režie
    Oldřich Lipský