Chybová zpráva

The imagesloaded library was not found! Please following the instructions from the README.txt to get the plugin.

Noc na Enterprise

Anotace:

Víte jaký byl osud Enteprise-D po skončení její seriálové sedmileté mise?

Nebuďte si jistí. V jedné z časových linií dostalo se kapitánu Picardovi možnosti nahlédnout do budoucnosti. Když uviděl svoji loď umírající pod palbou klingonského dravce a padající na Veridian III, chtěl za každou cenu této události zabránit. Po analyzování faktů viděl morální kapitán jako hlavní slabinu lidský faktor. Posádka byla příliš rozptýlená a neopatrná. Rozhodl se proto odstranit dle jeho pohledu hlavní příčinu této nepozornosti. Z Enterprise se stala loď ctnosti a posvátného průzkumu, na niž nesměla vkročit jediná žena.

Byla však i lodí šťastnou? Přijďte se podívat na její palubu a společně strávit noc na Enterprise.

Ze zákulisí:

První nápad na předělání filmu Noc na Karlštejně vznikl na jaře 2011, krátce po premiéře Švestkového Worfa. V průběhu posezení v čajovně padlo několik hlášek a představ o postavách. Náslědně během Dubna vznikl scénář a texty písní. Ten takřka půl roku odpočíval a "dozrával" ve scénáristově šuplíku. Na podzim 2011 se soubor,  že hru "Noc na Enterprise" secvičí. Začaly přípravy a obsazování. Pro roli kapitána Picarda jsme v souboru přivítali nového člena, kterým se stal Flash. Ačkoli sám značně časově vytížen, roli slovutného kapitána neodolal.

Po tradičním koloběhu zkoušek následovala premiéra na Starconu 2012. Sál byl plný, diváci se bavili, z našeho pohledu se jednalo určitě o úspěch. Vzhledem k vynaloženému úsilí při zkoušení rolí a nácviku písní přišlo souboru škoda odehrát Noc na Enterpise pouze jednou. Reprízy našich představení obvykle probíhaly v rámci letního Festivalu Fantazie, tentokrát se tam však chystalo málo členů divadla. Rozhodli jsme se proto odehrát "Noc" samostatně, poprvé v naší historii. Prostory nám poskytl klub Klamovka, jejichž divadlo bylo sice malé ale milé a hra dostala díky jeho atmosféře ještě větší "punc divadelnosti". V rámci reprízy došlo také ke změně v obsazení. Doktorku Crusherovou v podání Barevné skolila nemoc a na poslední chvíli za ní zaskočila Zana. Roli i přes rychlou přípravu zvládla výborně včetně zpěvu.

Představení bylo zaznamenáno a brzy bude k dispozici ke stažení na těchto stránkách.

Záznam - ke stažení:
Upoutávka:
Režie:
Scénář:
Texty:
Herci:
Jean Luc Picard (Císař Karel IV)
Dr. Beverly Crusherová (Eliška Pomořanská) premiéra
Dr. Beverly Crusherová (Eliška Pomořanská) repríza
Worf (Pešek)
Deanna Troi (Alena)
William T. Riker (purkrabí Ješek z Wartenberka)
Dat (Arnošt z Pardubic)
Dr. Bashir (Král Petr Cyperský)
Holodoktor (Vévoda Štěpán Bavorský)
Geordi La Forge (velitel stráží)
Reginald Barclay
Dr. Selar (paní Ofka)
Praporčík 1
Praporčík 2
Vulkánec 1
Ostatní:
Autoři předlohy:
 • Námět (divadelní hra)
  Jaroslav Vrchlický
 • Scénář a režie
  Zdeněk Podskalský
 • Hudba
  Karel Svoboda
 • Texty písní
  Jiří Štaidl